Fogászati röntgenek

Mivel mind a fogak, mind a körülöttük lévő csont magas szervetlen anyagösszetétellel rendelkezik, a fogorvosi gyakorlatban a mai napig a röntgen felvételek készítése a leggyakrabban alkalmazott képalkotó eljárás. A szakmai igényeinek megfelelően már a ’90-es évek végén megjelentek a panoráma röntgen berendezések, melyek a digitális technológia térnyerésének köszönhetően számos fejlesztésen estek át. A korszerű gépek által kapott felvételek kisebb sugárdózis használata mellett is több részletgazdagabbak, elkészítésük pedig nem vesz igénybe pár percnél többet.

A panoráma röntgen alkalmas átfogó fogazati státusz felmérésére, szuvasodások felderítésére, a fogágy állapotának ellenőrzésére, bölcsességfogak állásának kielemzésére, de még az állkapocsízület rendellenességeire is fény derülhet belőle.

Bizonyos fogazati problémák pontosabb diagnosztizálására, valamint komolyabb szájsebészeti műtétek megtervezésére szükség lehet a fogak három dimenziós képénk megtekintésére is. A 3D CBCT a fogászatban használt képalkotás forradalmi újítása. Ezek a CT felvételek a hagyományos CT felvételeknél lényegesen kisebb sugárdózis alkalmazásával jönnek létre, és méretükből adódóan elférnek a legtöbb fogászati rendelőben is, így az M Dental Studioban is rendelkezésünkre áll ilyen berendezés.

A technológiának köszönhetően milliméter pontossággal alkothatunk képet többek között a fogakat körülvevő, illetve foghiány helyén található csont mennyiségéről, alsó bölcsességfogak idegcsatornától való távolságáról, vagy éppen gyulladások pontos kiterjedéséről. A három dimenziós képalkotásnak hála mára az mplantáció tervezése rutinfeladattá vált.

Vissza az előző oldalra